Av. Hüseyin Furkan Karaçam

Lisans Eğitimi’ni İ.D. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, Bezen & Partners Yabancı Avukatlık Ortaklığında, “magic circle” tecrübesini ait yerli ve yabancı avukatların gözetiminde avukatlık stajını tamamlamıştır. Takip eden süreçte aynı avukatlık ortaklığında avukat olarak çalışmış ve burada çeşitli kamu kurumlarının projelerinin finansmanı süreçlerinde, Kredi Veren vekili olarak danışmanlık hizmeti sağlamıştır. Yatırımcı ekosistemi ile tanışması, burada bankacılık, proje finansmanı ve uluslararası sermaye hareketleri alanında verdiği danışmanlık hizmetleri ile başlamıştır.

Takip eden süreçte, Moroğlu Arseven Avukatlık Ortaklığı’nda avukat olarak çalışmış, burada sermaye piyasası mevzuatından kaynaklı hukuk, ceza ve idari dava dosyalarına danışmanlık vermiştir. Girişim ekosistemi ile tanışması, Moroğlu Arseven’de unicorn girişimlerle olan teması ile başlamıştır.

Moroğlu Arseven Avukatlık Ortaklığı tecrübesinden sonra kendi danışmanlık şirketini kurmuş ve halen savunma sanayii, yapay zeka teknolojileri, AR teknolojileri alanlarında proje geliştiren girişimlerin yanı sıra; yabancı yatırımcıların Türkiye’de gerçekleştirdikleri menkul ve gayrimenkul yatırımlarına hukuki danışmanlık vermektedir.

An itibariyle Karaçam & Şir avukatlık bürosunda çeşitli yatırım fonlarına, melek yatırımcılara, teknoloji girişimlerine ve yabancı yatırımcılara danışmanlık vermekte, çeşitli girişim hızlandırıcı programlarında eğitmenlik görevini sürdürmektedir.

Avukatlığın yanında marka vekili olan Av. H. Furkan Karaçam, İstanbul Üniversitesi Mali Hukuk alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuştur.

İleri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve başlangıç düzeyinde Rusça bilmektedir.

Av. Hüseyin Furkan Karaçam

Disiplin Kurulu Üyesi