Cem Sünbül

Gazeteci, tv programı sunucusu, editör. 1975 yılının Mart ayında İstanbul Üsküdar Zeynepkamil Hastanesinde dünyaya geldi. Şu an kapalı olan Yunus Emre Koleji’nden sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu. İş hayatına ilk olarak Fenerbahçe FM’de DJ olarak başlayan Cem Sünbül, daha sonra bilgisayar satış ve servisinde çalıştı ve 2002 yılında bünyesinde Chip ve Level dergilerinin olduğu Vogel Yayıncılık’ın IT Business Weekly Dergisi’nde editör olarak çalıştı. Aynı dönemde MMC müzik kanalında, Technology Channel adlı teknoloji temalı kanalda ve Show TV’de Silikon Vadisi adlı televizyon programlarında sunuculuk yaptı.

Cem Sünbül, daha sonra Ciner Yayın Holding bünyesindeki PC Magazine Dergisi’nde Haber Müdürü olarak göreve başlayan Cem Sünbül bu dönemde TV8’de Silikon Vadisi, TRT Okul’da Teknoloji Dergisi gibi programları sundu.

Zarakol ve Caretta Halkla İlişkiler şirketlerinde metin yazarı olarak görev yapan Cem, son olarak Haberturk TV’de Teknolojik adındaki programı hazırlayıp, sundu. Halihazırda Haberturk.com’a teknoloji haberleriyle destek veren Cem Sünbül evli ve 1 çocuk babasıdır.

Cem Sünbül

Danışma Kurulu Üyesi