Emre Balduk

Emre Balduk, 1986 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. İlköğretim eğitimini Kahramanmaraş'ta tamamladıktan sonra, lise eğitimini 2006 yılında İstanbul'daki IMI İtalyan Lisesi'nde bitirdi. Üniversite eğitimini 2011 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü'nde tamamladı. Ayrıca, London School of Economics'te Pazarlık ve Müzakere konusunda yaz okulu kursuna katıldı ve 2023 yılsonunda Harvard Business School Online'da "İş Analitiği, Yöneticiler için Ekonomi ve Finansal Muhasebe sertifika programını başarıyla tamamladı.

Profesyonel kariyerine 2010 yılında UniCredit Bankası'nda Proje Finansmanı bölümünde staj yaparak başlayan Balduk, 2011'de PwC İstanbul ofisinde Vergi Denetimi bölümünde çalışmaya başladı. 2013 yılından itibaren Nazar Tekstil'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve daha sonra Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Aynı zamanda 2019'dan bu yana Akedaş Elektrik Dağıtım AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi, Kale Enerji'de Yönetim Kurulu Üyesi ve 2023'ten bu yana Cotcast Yapay Zeka AŞ'de Kurucu Ortak ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Şu anda Nazar Tekstil AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO, Akedaş Elektrik Dağıtım AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Cotcast Yapay Zeka AŞ'de Kurucu Ortak ve CEO olarak görevlerini sürdürmektedir.

2011'den bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün kongre üyesi, 2023'ten beri İstanbul Rotary Kulübü'nün üyesi ve 2021'den beri TOBB Enerji Meclisi üyesidir.

Mesleki başarıları arasında, Milli Akıllı Sayaç Projesi (MASS) gibi önemli projelere katkısı bulunmaktadır. Ayrıca 2022'de Fast Company Young Owners seminerinde ve 2023'te "Teknoloji ile Dönüşen İş Modelleri: Yapay Zekanın Ekonomik Etkisi" konulu Dönüşen Liderlik Zirvesi'nde konuşmacı olarak yer almıştır.

Emre Balduk, İngilizce ve İtalyanca dillerinde ileri düzeyde, İspanyolca'da ise başlangıç seviyesinde bilgi sahibidir.

Emre Balduk

Yönetim Kurulu Üyesi