Hasan Soydan

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi, Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi yüksek lisans programını ‘İnovatif Girişimcilik ve Ekonomik Büyüme’ teziyle tamamlamıştır. İkinci yüksek lisansını İstanbul Şehir Üniversitesi, İş Analitiği programında ‘Denetimli Makine Öğrenmesi Algoritmaları ile Bankacılık Sektöründe Zimmet Hilelerinin Önlenmesi’ projesiyle bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü Doktora programında tez çalışmalarına devam etmektedir. Veri bilimi, makine öğrenmesi, yapay zeka, finans, blok zinciri ve akıllı tarım alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır.

İki senelik e-ticaret temelli girişimcilik tecrübesinden sonra kurumsal iş hayatına Kuveyt Türk Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığında müfettiş yardımcısı olarak başlamıştır. 2015-2021 yılları arasında Bankanın Şube Denetimleri, Merkezi Denetim ve İş Geliştirme, Döviz ve Kıymetli Madenler Müdürlüğü birimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Çok sayıda analitik çalışmada ve veri bilimi projesinde yer almış olup yapay zeka alanındaki akademik bilgisini pratik olarak uygulamıştır.

2021/Eylül ayında bankacılık sektöründen reel sektöre geçiş yapmış, Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki Tarım Kredi Yem firmasında, Mali ve İdari İşler Direktörü olarak çalışmaya başlamıştır. Şirketin muhasebe ve finans, insan kaynakları, destek hizmetleri, lojistik ve bilgi teknolojileri birimlerini yönetmiştir. Sonrasında aynı grubun teknoloji iştiraki Tarım Kredi Teknoloji firmasında Proje ve Portföy Yönetimi Grup Müdürü olarak çalışmıştır. 2023/Ağustos ayından itibaren Alagöz Holding bünyesinde Mali İşler Grup Başkanlığı görevinin yanı sıra Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı görevini de icra etmektedir.

Sermaye piyasası faaliyetleri düzey 3, türev araçlar ve kurumsal yönetim derecelendirme lisanslarına sahiptir. Boğaziçi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi mezun derneklerinde mentorluk yapmakta, tecrübelerini üniversite öğrencileri ve yeni mezunlarla paylaşmaktadır.


 

Hasan Soydan

Yönetim Kurulu Üyesi