İrem Sezer

İrem Sezer 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olmuştur. Eğitim sürecinde farklı kültürleri görmek ve yurtdışındaki eğitim sistemini deneyimlemek adına Erasmus programı ile Portekiz’de yaklaşık bir yıl yaşamış ve bu süreçte Veri Madenciliği ve Yapay Zeka alanlarına ilgi duymuştur.

Planlamış olduğu kariyer hedefleri doğrultusunda bu alanda birkaç stajını tamamlamış olup kendini programlama alanında geliştirmiştir. Mezun olduktan hemen sonra ise TÜBİTAK BIGG 1512 Girişim Programı kapsamında fonlanan Foster Insight şirketinde Data Scientist olarak çalışmaya başlamıştır. Buradaki çalışma hayatı boyunca metin madenciliği konuları ve deep learning modelleri (CNN,RNN,LSTM) üzerinde çalışma fırsatı bulmuştur. Sonrasında ise Tarım Kredi Kooperatifleri’nde Veri Analisti olarak çalışmaya başlamış ve kredi,risk analizi konularında çalışmıştır. Şu an ise Birleşmiş Miilletler Mülteci Komisyonu’nda Veri Analizi ve Görselleştirme Uzmanı olarak kariyerine devam etmektedir.

Okul hayatı süresince yapay zeka ve veri bilimine olan ilgisinden dolayı Global AI Hub ve Data Science Earth gibi topluluklara katılarak bu konularda kendini geliştirmeye çalışmıştır.Aynı zamanda AIESEC Ankara’da 2 yıl kadar sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü olarak görev almıştır. Yine veri bilimini toplumsal fayda sağlamak ve buna dayalı politikalar geliştirmek adına TED Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Sosyal Fayda için Veri Bilimi programı kapsamında çalışmalar yürütmüştür.

İrem Sezer

Genel Sekreter