Prof. Dr. Öykü İyigün

1981 İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. N. Öykü İyigün, lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik bölümünde, doktora çalışmalarını Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde tamamlamış, 2016 yılında “Yönetim ve Strateji” alanında “doçent” olmuştur. Profesyonel kariyerinde önce özel sektörde çalışmış ve 2008 yılından beri İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde çalışmaktadır.

Girişimcilik, stratejik yönetim, örgütsel davranış, etik, sosyal sorumluluk, sürdürülebilirlik ve yapay zekâ alanlarında birçok ulusal ve uluslararası akademik yayını bulunmaktadır. Girişimcilik, Müzakere ve Uluslararası Yönetim alanlarında Babson College, Harvard University ve Tufts University gibi saygın üniversitelerde sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Liderlik ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak 2015-2019 yılları arasında görev yapmıştır. 2017-2018 güz döneminde Los Angeles’ta girişimcilik alanında Loyola Marymount Üniversitesi’nde “Visiting Professor” olarak çalışmıştır.
Üniversite öğrenimi boyunca dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu olan AIESEC’de gönüllü olarak çalışmıştır. Doç. Dr. İyigün, 2006 yılında uluslararası bir dernek olan JCI´ye üye olmuş ve birçok ulusal ve uluslararası görevi başarıyla yerine getirmiştir. 2011 ve 2012 yıllarında JCI Türkiye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Doç. Dr. İyigün, 2008 yılında “JCI Türkiye´nin En Başarılı Üyesi” ödülünü almıştır. 2009 yılında “JCI Avrupa´nın En Başarılı Üyesi” ödülünü alan ilk Türk üye olmuştur. TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyesi ve «Araştırma ve Yayınlar» Çalışma Gurubu Başkanı olarak görev almıştır. 2010 yılından beri İstanbul Ticaret Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu’nun akademik danışmanlığını yürütmektedir.

Beta Eğitim, İGDAŞ, İDTM, Doğuş Holding, Turkuvaz Holding, Vodafone, Teknopark İstanbul, İstanbul Ticaret Odası, Ardahan TSO, Tokat TSO, Kocaeli Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Aşkale Çimento ve Albaraka Türk, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok saygın kurumda 2012 yılından beri freelance eğitmenlik yapmaktadır. Genç MÜSİAD tarafından 2017 yılında TÜRGEB Ödülleri’nde “Yılın Ekonomiye Katkı Sağlayan Genç Akademisyeni” ödülünü almıştır. TOSYÖV ALEN Akademik Danışma Kurulu Üyesi ve İbn Haldun Üniversitesi Etik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Üyesidir.

Eş editörlüğünü yapıp, bölüm yazarı olduğu “Oyun Değiştiren Güç: Yapay Zekâ” ve “Yapay Zekâ: Güncel Yaklaşımlar ve Uygulamalar” başlıklı 2021 yılında basılmış iki kitabı bulunmaktadır.
Prof. Dr. Öykü İyigün

Danışma Kurulu Üyesi